دست خط های یادگاری

به طواف اندیشه با احرام آزادی ، همه برای یافتن است و رفتن و رنه در ماندن جز پوسیدن هیچ نیست...

دست خط های یادگاری

به سراغ "من" اگر می آیید بدانید که به سراغ شیطان می آیید که "منِ فقر" همه از خصلت شیطان است ؛ اما اگر به سراغ فقیر حقیر سراپا تقصیر می آیید آهسته و آرام بیایید تا کنار سفره ی فکر و اندیشه ، لَختی گوش بکار آید و دل صفا یابد و عقل روان شود ... همه احرام آزادگی می بندیم و طواف اندیشه می نماییم تا که شاید به معراج حکمت و بهشتِ عمل نائل آیم ... کفشِ جدل و گفت و شنود را بنه که همه ثقل سفر است ...

نویسندگان

۴ مطلب در مرداد ۱۳۹۵ ثبت شده است

    یا علی امروز تنها مانده ایم                    در هجوم اهرمن ها مانده ایم

  یا علی شام غریبان را ببین                     مردم سر در گریبان را ببین

   گردش گردونه را بر هم بزن                    زخم های کهنه را مرهم بزن

     مشک ها در راه شنگین می روند           اشک ها از دیده رنگین می روند

                   مشک های خسته را بر دوش گیر               اشک ها را در آغوش گیر(مرحوم آقاسی)


ظلم و ستم در همه جای عالم به صورت های گونه گون بد مستی می کند و مظلوم چاره ای جزء ناله ی سوزناک و یا مرگ بعد از مقاومت ندارد و مقاومت ها نیز رخ دیده ی خنجر نفاق و یاران منافق هستند.

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۰ مرداد ۹۵ ، ۱۰:۴۹
دست خط یادگاری

یادداشت مهمان

استاد حشمت پور

بسم الله الرحمن الرحیم

 السلام علی ربیع الانام و نضرة الایام

چند صباحی است که با سیدی فاضل و دانشمند بزرگوار٬ روحانی با کمال و سالک در مسلک حکمت و عرفان آشنا و هم صحبت شده ام که این مصاحبت و مجالست را رزق معنوی و توفیق الهی می یابم. اللهم انعمت فزد.

تسلط ایشان بر مبانی فلسفی و حِکمی خصوصا حکمت صدرایی و بعضا عرفان نظری٬احاطه به آثار و اندیشه های حکیم فرزانه آیت الله جوادی آملی و تواضع و فروتنی٬ خوی نرم و منش کریمانه و بیان شیوای ایشان در انتقال مطالب عمیق٬حقیر را مجذوب و مشعوف ایشان نموده است.

طلبه هایی هستند که با جد و جهد و تلاش فراوان و داشتن برنامه روشمند و هدفمند و نداشتن هیچ انتظار و چشم داشتِ دیگر  در مسیر تعالی و تکامل علمی و عملی سلوک می کنند که ایشان را در عِداد این گونه طلاب افاضل یافتم.

ایشان سوالاتم را با وقار و طمأنینه و زبانی نرم٬ پاسخی همه جانبه می دهند به طوریکه نشاط علمی را در جان و روحم مضاعف می گرداند.

گاهی آنچنان غرق در پرسش و پاسخ هستیم که گذر زمان را احساس نمی کنم و هر روز آمدنش را انتظار می کشم تا از سخنان عالمانه و پاسخ های آرامشگرش استفاده کنم.

هنوز اسمش را نمی دانم ولی به گوشه ای از مسمّایش پی برده ام.

در لابلای صحبتهایش٬ سخن از استاد حشمت پور به میان آمد که مطالبی را در این رابطه ایراد فرمودند. تا انجا که ذهنم یاری می کند برخی مطالب را در مورد این استاد گرانمایه به محضر مشتاقان علم و معرفت تقدیم می دارم.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ مرداد ۹۵ ، ۰۴:۰۷
دست خط یادگاری

اینک ایران: خودکشی از ترس جنگ!


در سالگرد یک سالگی برجام، دکتر ناصر هادیان را یکی از داناترین و منطقی‌ترین حامیان برجام دیدم که با سعه‌ی صدر ضعف‌ها و قوت‌ها و نتایج حاصل از برجام را بر می‌شمرد.

لینک فایل تصویری مناظره: https://telegram.me/mahdi_mohammadi61/854
لینک فایل صوتی مناظره: https://telegram.me/mahdi_mohammadi61/855

اما دکتر هادیان در دقیقه‌ی ۵۹ تا۶۱ در مورد علت پذیرش برجام می‌گوید: «آمریکا به این جمعبندی رسید که جنگ با ایران نتیجه نمی‌دهد... ما هم به این جمعبندی رسیدیم که ریسک - حتا یک درصد - جنگ بالاست(!)...  من سه سناریوی محتمل جنگی را بحث کرده‌ام و نشان داده ام که آمریکا از طریق هیچ کدام آنها به نتیجه نمی‌رسد.» (تاکید مجدد در دقیقه ۷۱)

و ایشان تاکید می‌کند: «آمریکا متوجه شده است ایران بازیگری حسابگر است که بقایش را در اولویت قرار می‌دهد.» (به جمله‌ی معروف منتسب به امام خمینی (ره) که «حفظ نظام از اوجب واجبات است» نیز اشاره کردند، دقیقه‌ی ۶۴)

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۴ مرداد ۹۵ ، ۰۳:۱۷
دست خط یادگاری

منتظر شیعیان انقلابی که روی مان اسلحه خواهند کشید باشید!

sobhi
یکم
 بن لادن رهبر سابق القاعده زمانی که در سودان زندگی می کرد طبق آنچه در خاطره نویسی های اطرافیانش آمده عکس امام خمینی در اتاقش نصب بوده است. عطوان می گوید بن لادن در سودان امام را الگوی خودش می دانسته است. (عطوان، عبدالباری، کتاب سازمان سری القاعده، ص 56)  بخش زیادی از همین القاعده ای و سلفی هایی که روی ما در سوریه و لبنان و عراق اسلحه کشیده اند یک روزی عاشق انقلاب اسلامی بودند.

 خالد اسلامبولی، قهرمان سلفی ترور طاغوت مصر، که در تهران هم خیابان به نامش داریم چون در دادگاهش رسما اعلام کرد الگویش امام خمینی است در سالهای اول انقلاب بین افکار عمومی ایران خیلی محبوب شد. ایمن الظواهری رهبر کنونی القاعده هم از اعضای همین گروه جهاد مصر و از همراهان شهید اسلامبولی بود که به دلیل دست داشتن در ترور سادات در زندان هم افتاد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۴ مرداد ۹۵ ، ۰۳:۰۵
دست خط یادگاری